Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2013 » Грудень » 9 » Święty Mikolaju przyjdź !
00:57
Święty Mikolaju przyjdź !
Kościół świętuje : Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzisiaj 8.12.2013r. konkatedralnym soborze Św. Aleksandra  odbyła się Niedzielna Msza Święta.


Mszę Św. Sprawował Kapelan Polaków w Kijowie
 ks. mgr lic. Leszek Tokarzewski TChr.

Wszystkie zdjęcia : https://picasaweb.google.com/116706522600575087515/DrugaNiedzielaAdwentu08122013?authkey
=Gv1sRgCKTVmbiMhvuX6gE

Po długiej wyczeckie  Święty Mikołaj przyszedł do dzieci z naszej parafii, i ministranty natychmiast zacząłi pomagać mu przebierać się.Prezenty, które są gotowe i czekają na moment pod ochroną Świętego Mikołaja,  kiedy będzie pozdrawiac dzieci.

W tym roku było bardzo mało dzieci,  zględem na protestów odbywających się w pobliżu prokatedry św. Aleksandra.A także dzisiaj po mszy świętej przyszedl do dzieci z naszej parafii Św. Mikołaj.
Jak przystało na prawdziwego biskupa, nasz  święty Mikołaj stanął przy ołtarzu z pastorałem i mitrą. Miał przy sobie  także rózgę przyozdobioną cukierkami.

W niebie – jak zwykle przed 6 grudnia – święty Mikołaj czytał listy, które przyszły z ziemi od dzieci. Właściwie nie tylko od dzieci. Bywały listy od dorosłych. Aniołki się dziwiły. Ale święty Mikołaj nie, ponieważ wiedział dobrze, że dorośli są też dziećmi, tylko dużymi.
Niech zstąpi Duch Święty

na wasze serca, rodziny, i mieszkania !


.

Audio

http://kijow-kapelania.at.ua/forum/3-10-56-16-1386542525

 

I jeszcze krótka historia naszego ukochanego Świętego Mikołaja:

Święty Mikołaj, późniejszy biskup Miry (obecnie Demre) urodził się w Patarze w Licji (na terenie dzisiejszej Turcji) ok. 270 roku. Był jedynym dzieckiem zamożnych rodziców, którzy gorąco prosili Boga o potomstwo. Od najmłodszych lat Mikołaj wyróżniał się pobożnością. Był także bardzo wrażliwy na niedolę bliźnich. Ponadto okazał się bardzo pilnym i zdolnym uczniem. Duży wpływ na jego wychowanie i duchowość miał jego stryj, biskup Miry, z rąk którego nasz święty otrzymał święcenia kapłańskie.

 

                                              Ewangelia wg św. Łukasza 1,26-38.

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca». Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?» Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego».Na to rzekła Maryja: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa». Wtedy odszedł od Niej anioł.

 

Moi najdrożsi ! 

Starajmy się bardzo gorliwie korzystać z orędownictwa Matki Najświętszej w osobistym dążeniu do świętości. Wszechmogący Bóg Błogosławi, niech Wam wszystkim zsyła Wiele Łask, życzymy wszystkim szczęśliwego świętowania Niedzieli oraz owocnego przeżywania czasu Adwentu !!!
Переглядів: 606 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]